شجره نامه شفیعی ها و مهاجری ها

دوست نادیده و عزیزم شفا از روی لطف و بزرگواری اطلاعاتی را در زمینه انساب شفیعی ها تنظیم و برایم ارسال نموده اند که ضمن سپاس و تشکر بیکران از ایشان ، ضمن آرزوی طول عمر برای تمامی جوانان و زندگان این شجره شریف ، برای شهدای آنان ( شهید حسین محمدی و شهید حمیدرضا کمیجانی ) طلب مغفرت و علو درجات داشته و از محضر آن بزرگواران طلب شفاعت میکنم . در خاتمه از آن عزیز نیز استدعا میکنم جایگاه خودش را در این شجره شریف مشخص و خودشان را نیز برای ما و خوانندگان عزیزمان معرفی نمایند . ترجیحا با عکس و تفصیلات .

و این هم مطالب گرانقدری که ایشان لطف نموده و ارسال کرده اند :

انساب شفيعي‌ها

از گذشته دور فردي به نام "بهبود" به كميجان مهاجرت مي‌كند (به روايتي از قفقاز) كه به "بهبود مهاجر" معروف است. فرزند وي "محمدشفيع" بوده است و فرزند او "كربلائي بهبود" مي‌شود. فرزند كربلائي بهبود،‌ استاد عباسعلي (خياط)  بوده است. فرزندان استاد عباسعلي: چراغعلي و ملاحسين بوده‌اند.

 فرزندان ملاحسين:

"ميرزا باقر" و "شيخ تقي" بوده‌اند؛‌ كه در هنگام انتخاب فاميل" مهاجري" را انتخاب كردند. (برگرفته از بهبود مهاجر). فرزندان "ميرزا باقر": حاج ابوالحسن مهاجري و حاج محمد حسن مهاجري بودند. (زندگي در اراك) فرزندان شيخ تقي هم بدري‌الملوك،‌ شمس‌الملوك و ... هستند كه دامادشان ،‌ دكتر دادخواه مي‌باشد.

فرزندان چراغعلي:

"حاج عبدا..." و " حاج مسيب " بودند كه در هنگام انتخاب فاميل " شفيعي" را انتخاب كردند. (برگرفته از محمدشفيع) . (همسر چراغعلي، خانمي بود كه از يزد به همراه برادر خود به نام كربلائي ميرزا علي به كميجان آمده بودند. كه خواهر با چراغعلي ازداواج مي‌كند و فرزندان او شفيعي هستند. و برادرش پدر بزرگِ‌ پدرِ حاج نقي يزدي و برادرانش مي‌باشد. )

فرزندان حاج مسيب كميجاني:

آقاي عباسعلي و خدابخش شفيعي هستند كه هر دو در تهران زندگي مي‌‌كنند.

فرزندان حاج عبدا... شفيعي:

حاج محمود شفيعي،‌ حاج ابوالقاسم شفيعي و كربلائي احمد شفيعي، حاج قمر و زهرا شفيعي هستند. (همسر حاج عبدا... شفيعي، فاطمه كميجاني، دختر كربلائي زلفعلي مي‌باشد.) فرزندان حاج محمود شفيعي: مهندس غلامرضا شفيعي، مهندس طوبي،  عليرضا،  بدري‌الملوك، شمس‌الملوك ،‌ فاطمه و محمدرضا شفيعي هستند. (زندگي در تهران)

فرزندان كربلائي احمد شفيعي:

محمدعلي،  صديقه و عباس شفيعي هستند. ( همسر احمد شفيعي،  طاهره نطاقي،‌ خواهر حاج محمد نطاقي بودند) حاج قمر شفيعي با حاج محمد نطاقي ازدواج كردند كه حاصل آن 6 فرزند پسر و 3 فرزند دختر مي‌باشد كه در انساب ناطقي‌ها مي‌آيد. زهرا شفيعي با حاج درويش كميجاني ازدواج كردند كه در انساب كميجاني ها مي‌آيد.

فرزندان حاج ابوالقاسم شفيعي:

معصومه شفيعي (همسر شهيد "حسين محمدي" كه در ارديبهشت سال 1367 در منطقه فاو به درجه رفيع شهادت نائل آمد. ) كبري ،‌ مدينه ،  محمدرضا و دكتر ناهيد شفيعي مي‌باشند. فرزند كوچك حاج ابوالقاسم شفيعي،  استاد دانشگاه (ناهيد شفيعي)  و 2 نفر از نوه‌هايش (فاطمه كميجاني و اميرحسين كميجاني فرزندان مدينه شفيعي)،  سالهاي پاياني رشته پزشكي را مي‌گذرانند. 1 نفر از نوه‌ها ( فاطمه محمدي،‌ فرزند معصومه شفيعي) داراي دكتري داروسازي از دانشگاه تهران مي‌باشد. دامادهاي حاج ابوالقاسم شفيعي، شهيد حسين محمدي ( همسر معصومه خانم)،  حاج حسن كميجاني فرزند صفرعلي (همسر كبري خانم)، حاج محمد كميجاني فرزند حاج علي عباس ( همسر مدينه خانم) و مهندس محمدمهدي پروانه ( همسر ناهيد خانم) مي‌باشد.

همسر حاج ابوالقاسم شفيعي،  حاج فاطمه كميجاني هستند. پدرشان "كربلائي محمد " بود و پدر ايشان " كربلائي زلفعلي" بودند كه بناي اوليه "مسجد كهنه قلعه" را بنا گذاشتند. (منزل كربلائي زلفعلي دقيقا" در كنار مسجد كه هنوز از آثارش باقي مانده است) مادر حاج فاطمه كميجاني، مشهدي رقيه بود. مادر وي "بي بي خانم" بودند كه سه فرزند پسر به نامهاي قربان بگ بهادري، كربلائي قهرمان بهادري و همتعلي بهادري هستند كه بهادري‌هاي "آب‌عيسي‌آباد" از اين نسل مي‌باشند.

همچنين تعدادي از سلطاني‌هاي "آب‌عيسي‌آباد" (فرزند صفيه بهادري)  پسرخاله‌هاي حاج فاطمه كميجاني (همسر حاج شفيعي) هستند. كربلائي محمد يك دختر و يك پسر دارند كه دخترشان همسر حاج شفيعي و پسرشان عليرضا كميجاني مي‌باشد كه با دختر حاج رضا ضيغمي ازدواج كردند.  و داراي 4 پسر به نامهاي غلامرضا،  غلامعلي،  علي اكبر و علي و 3 دختر به نامهاي معصومه،‌ زهرا و فاطمه مي‌باشند. يكي از پسران ايشان به نام "حميدرضا كميجاني" در بهمن 1365 در منطقه شلمچه در عمليات كربلاي 5 ، به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

/ 8 نظر / 1002 بازدید
اطلاعات جديد

من مهدي كميجاني هستم . نوه حاج ابوالقاسم شفيعي،فرزند مدينه شفيعي ، در حال حاضر ترم اول پزشكي دانشگاه تهران مشغول تحصيل هستم.[لبخند]

با سلام شهید حسین محمدی در منطقه شلمچه به شهادت رسیدند و من یکی از فرزندان ایشان هستم که در رشته مترجمی زبان انگلیسی مشغول به تحصیل هستم و خواهر دوقلوی من در رشته مرمت و احیای بناهای اثار تاریخی تحصیل میکنند

همشهری

نکته جالب در خصوص معماری اولیه مسجد که مرحوم کربلایی زلفعلی آنان را ساخته به صورت دو قسمت جدا گانه که یکی برای خانمها و یکی برای آقایان با طاق ضربی که در زبان ترکی سیزان گفته می شود بود ه است و به شکل طولی احداث شده بود و اکنون این مسجد به عنوان مصلای نماز جمعه استفاده می شود

شهید حمید رضا کمیجانی در سال 1365 که دانشجوی رشته کشاورزی دانشسرای کرج بودند شهید شدند و برادران ایشان به نام غلامرضا دارای مدرک مهندسی تولیدات دامی و غلامعلی لیسانس ادبیات و شورای شهر و علی اکبر لیسانس و دندان ساز و علی دانشجوی مترجمی زبان خارجه

سلام در مورد محمد شفیع چیزی میدونی ؟ به کجا مهاجرت کرده ؟ نوادگانش کیا هستند؟ در شهر نیک آباد یکی از شهرهایه اصفهان شفیعی زیاد دارند که از نوادگان محمد شفیع هستند ممکنه این همون شفیع شما باشه؟

سلام در مورد محمد شفیع چیزی میدونی ؟ به کجا مهاجرت کرده ؟ نوادگانش کیا هستند؟ در شهر نیک آباد یکی از شهرهایه اصفهان شفیعی زیاد دارند که از نوادگان محمد شفیع هستند ممکنه این همون شفیع شما باشه؟

شفیعی

در پاسخ به این دوست عزیز که درباره محمدشفیع سوال پرسیده است. بگویم که نه پدر محمدشفیع مهاجرت کرده و به کمیجان آمده است. محمد شفیع در جای دیگر نبوده است. نوادگان او هم در ادامه آمده است.

شفیعی

در ضمن به اطلاع می رساند که بزرگ خاندان شفیعی ها (آقای حاچ ابوالقاسم شفیعی در تاریخ 20/7/91 به رحمت خدا رفت. خدایش بیامرزد. عمر شان پربرکت بود و فرزندان و نوادگان صالح و تحصیل کرده در سطوح دکتری تخصصی و پزشکی به یادگار گذاشت.