رحیمی ها و جعفری های قلعه

انساب رحیمی ها و جعفری های محله قلعه کمیجان

 

 

حاج  سیف الله رحیمی یکی از دوستان بنده است که پس از اطلاع

 

از کارهای تحقیقاتی بنده ، با کمال لطف و بزرگواری ، زحمت

 

نگارش چند صفحه مطلب در مورد خانواده های رحیمی و جعفری

 

ساکن قلعه کمیجان را بعهده گرفتند و پس از تهیه آن ، جهت ارائه

 

در اختیار بنده گذاشتند . ممکن است این نوشته در قسمت هایی

 

ناقص باشد از سایر خوانندگان انتظار دارم که با دادن اطلاعات

 

تکمیلی آنرا کاملتر نمایند .

 

با سپاس فراوان از جناب آقای رحیمی .

 

 

سالها قبل که شاید به 4 یا 5 نسل قبل باز میگردد ، مردی از اهالی روستای کوهلی ساوه بنام محمد صفی به کمیجان مهاجرت میکند و در محله قلعه ساکن میشود .

 

او تعدادی فرزند داشت که بجز جعفرعلی از سرنوشت دیگر فرزندانش اطلاعی نداریم .

 

جعفرعلی تعدادی پسر بنام های داراخان ، خدامراد ، علیرضا ، محمدرحیم بگ جد رحیمی ها و محمد داشته که جد جعفری هاست ، و فرزندانش کاظم و قاسم بوده اند.

 

داراخان فرزندش کریم معروف به کریم ... را می شناسم که سه فرزند شوذب و حسن و عابس از او هستند.

 

 
سلام وب قشنگی داری و کار خوبی کردی .اما اطلاعاتت نادرسته و کمی توهین آمیز ! من نوه آبس [عابس ]هستم دختر عباس جعفری کمیجانی کریم بابا سکته کرده بود تو حق نداری براش صفت های بی جا بذاری ! من از اون جایی که شنیدم پدر یا پدر بزرگ شما نمی تونست بلند بشه با کمک انگشت دستاش بلند می شد > لطفا به پدر بزرگ پدر من توهین نکن و مطلبتو اصلاح کن چون فامیل ها اصلا خوششون نیومده!!!!! بازم می گم کارت قشنگه اما درست نیست برای قشنگ شدن وبلاگت برای دیگران لقب بذاری خواهشا درستش کن خیلی ممنون .....من فاطمه و اسم خواهرم عاطفه نوه آبس هستیم که در جوانی فوت شدن و پدرم عباس تک فرزنده
نویسنده: فاطمه جعفری کمیجانی [starbest_1@yahoo.com]
 بله فاطمه خانم عزیز حق با شماست و منم 100 در صد باهات موافقم و من به خودم  اصلا حق نمیدم که خدای ناکرده به کسی اهانت کنم و اگر همچین حسی به شما یا بقیه فامیل دست داده معذرت خواهی میکنم . در  مورد مطلب کف گفتی حقیقت اینه که اون مطلب رو یکی از دوستان در مورد فامیل و شجره خانوادگی ش نوشته و من فقط منتشر کرده ام و حتی به خودم اجازه دخل و تصرف ندادم , اما اکنون با راهنمایی شما میرم و مطلب را کمی اصلاح میکنم.
 
این مطلب را اخیراً فاطمه برام فرستاده و منم ضمن تشکر زا او منتشر میکنم :
(سلام وب قشنگی داری و کار خوبی کردی .اما اطلاعاتت نادرسته و کمی توهین آمیز ! من نوه آبس [عابس ]هستم دختر عباس جعفری کمیجانی کریم بابا سکته کرده بود تو حق نداری براش صفت های بی جا بذاری ! من از اون جایی که شنیدم پدر یا پدر بزرگ شما نمی تونست بلند بشه با کمک انگشت دستاش بلند می شد > لطفا به پدر بزرگ پدر من توهین نکن و مطلبتو اصلاح کن چون فامیل ها اصلا خوششون نیومده!!!!! بازم می گم کارت قشنگه اما درست نیست برای قشنگ شدن وبلاگت برای دیگران لقب بذاری خواهشا درستش کن خیلی ممنون .....من فاطمه و اسم خواهرم عاطفه نوه آبس هستیم که در جوانی فوت شدن و پدرم عباس تک فرزنده
نویسنده: فاطمه جعفری کمیجانی [starbest_1@yahoo.com]
 بله فاطمه خانم عزیز حق با شماست و منم 100 در صد باهات موافقم و من اصلا حق نمیدم به خودم که خدای ناکرده به کسی اهانت کنم و اگر همچین حسی به شما یا بقیه فامیل دست داده معذرت خواهی میکنم . در  مورد مطلب کف گفتی حقیقت اینه که اون مطلب رو یکی از دوستان در مورد فامیل و شجره خانوادگی ش نوشته و من فقط منتشر کرده ام و حتی به خودم اجازه دخل و تصرف ندادم , اما اکنون با راهنمایی شما میرم و مطلب را کمی اصلاح میکنم.)
 

اول - از محمد رحیم بگ دو پسر بنامهای حسین و احمد و دو دختر بنام های رقیه و زینب بوجود می آیند .

 

الف – حسین رحیمی با هاجر دخترعمویش علیمراد ازدواج میکند و ثمره آن سه پسر بنام های سعدی ، رمضانعلی ، قربانعلی و یک دختر بنام قمر میباشد ، حسین پس از فوت همسر اولش با زنی بنام ام کلثوم ازدواج و پسری بنام محرمعلی از وی صاحب میشود .

 

1-   سعدی رحیمی با زنی بنام فاطمه از فامرین وصلت نموده و یک پسر بنام یوسف و 2 دختر بنامهای زلیخا و هاجر دارد که در آلمان زندگی میکند . یوسف در تهران و زلیخا در شهریار ساکن است .

 

2-   رمضانعلی با زنی بنام صغری ازدواج کرده ( دختر کربلائی غلامعلی که زمین گورستان کمیجان را وقف نموده است ) و پسری بنام محمد ساکن تهران و دخترانش بنامهای کبری و زهرا ساکن کمیجان و لیلا ساکن تهران است . بعد از فوت صغری ، رمضانعلی با زن دیگری بنام مهین از خسروبگ ازدواج میکند و ثمره اش پسران حبیب ، جواد و...... ساکن کمیجان و دخترش صغری ساکن تهران . 

 

3-   قربانعلی با زنی بنام گوهر از آقازیارت ازدواج و ثمره اش 4 پسر بنامهای الیاس ، اکبر ،‌اصغر و عباس که همگی ساکن تهران بوده و اصغر اخیراٌ به پاکدشت مهاجرت نموده است و دخترانش ماه منیر ، اعظم ساکن تهران و منیژه که ساکن قم هستند . 

 

4-   محرمعلی با دختر اسد کاشی ( از محله روبروی مسجد جامع کمیجان ) ازدواج و ثمره اش پسرش محمود و دخترانش توران ، بهجت ، فاطمه ، مریم  که ساکن به غیر از توران همگی ساکن اراک هستند .

 

ب – احمد رحیمی با دختر حسن چراغعلی در کمیجان ازدواج نموده و ثمره اش دو دختر بنامهای صفیه و قمر میباشند .

 

  • صفیه با علامعلی چهارباغی ( مقتدری) ازدواج و صاحب 2 پسر و 5 دختر میشوند .

     

  • قمر با پسر عمویش سعدی ازدواج ناموفقی داشته که سه ماه بعد از ازدواجش می میرد  .

     

پس از آن احمد رحیمی با شهربانو دختر حبیب الله ملا از محله کهنه قلعه کمیجان ازدواج میکند که ثمره اش پسری بنام سیف الله و 2 دختر بنامهای مریم و پوران میباشند .

 

1-   حاج  سیف الله رحیمی  با ------- دختر مسیب کربلایی حسن قلعه ای ازدواج نموده و ثمره اش 2 پسر بنام های سعید و حمیدرضا و 5 دختر بنامهای ناهید ، فریده ، فرخنده ، فاطمه و سارا میباشد که همگی ساکن تهران هستند .

 

2-     مریم با پسر عبدالله ، حمزه علی رحیمی فرد وصلت نموده و ثمره اش 2 پسر و یک دختر ساکن تهران . 

 

3-     پوران با مردی بنام جعفر مرادی از قصبه شهریار ازدواج و ثمره اش 2 پسر و 3 دختر میباشند که همگی ساکن شهریار هستند . 

 

 

دوم – داراخان که در زمان انتخاب نام فامیل ، نام جعفری را برگزیدند . و از وی یک پسر بنام کریم و دختری بنام سجاده بوجود می آید .

 

1-   کریم  با زنی بنام صفیه ازدواج و ثمره اش 3 پسر و 3 دختر است . شوذب که دختری بنام کبری از شهریار ازدواج و سه پسر بنامهای محمد ، مجید و حسین هرسه ساکن تهران دارند . دخترش محترم با شخصی بنام حاج نیتی از فتح آباد ازدواج نموده و فرزند ندارند . احترام با پسر کاظم تکیه ای ازدواج نموده و در تکیه ساکن میشود و گلچهره با آقا رضا از حسین آباد شراء ازدواج و ساکن تهران میباشد .

 

2-     سجاده

 

سوم – محمد که در انتخاب فامیل نام خانوادگی جعفری را بر میگزیند .

 

محمد جعفری دارای 2 پسر بنامهای کاظم و قاسم است . از قاسم پسری بنام ابوالحسن و دختری بنام مریم بدنیا می آید که با شیخ اکبر رشیدی ازدواج کرد . از کاظم با دختری بنام سلطان وصلت نموده و ثمره اش 3 پسر بنامهای عبدالحسین ، اکبر و علی و دخترانی بنامهای منور ، گوهر ،‌خوشقدم و خانم بالا میباشند .

 

1-   عبدالحسین با بتول دختر حسین آقا ازدواج نموده و البته بعد از مرگ بتول ، او با زن دیگری از سمقاور ازدواج کرده و ثمره دو ازدواج 9پسر و 6 دختر میباشد که همگی در کرج ساکن هستند .

 

2-     اکبر با دختری بنام ایران دختر نعمت الله قلعه ای ازدواج کرد

 

3-     علی با دختر عیسی خان بهادری ازدواج و 5 پسر و سه دختر دارند .

 

4-     دخترش منور با سلطانعلی پسر کاظم تکیه ای ازدواج و ساکن تکیه شد و بقیه دختران ساکن کمیجان

 

چهارم – خدامراد که زمان ثبت نام فامیلی ، نام کمیجانی بزچلوئی را برگزید . و دارای یک پسر بنام علی است و پسرانی بنامهای موسی و محمد و هاجر میباشد .  موسی دارای سه پسر بنامهای غلامحسین ، محمد حسین ، محمد حسن و 2 دختر بنامهای بتول و مهین میباشند .

 

1-   غلامحسین ابتدا با دختر عبدالله کمیجانی ازدواج و پس از جدایی از او با دختری از اهالی اردبیل ازدواج و ثمره اش سه پسر و سه دختر است که بجز یک دختر ساکن شمال ، همگی در تهران زندگی میکنند .

 

2-   محمدحسین با دختری از انار ازدواج و ثمره اش یک پسر و 2 دختر که یکی از دختران ساکن کانادا میباشد .بقیه فرزندان محمد حسین ساکن تهران هستند .

 

3-     محمد حسن با دختر عموی خودش ازدواج کرده که ثمره اش سه پسر و 6 دختر همگی ساکن کمیجان 

 

4-   بتول با حسین آقا ضیغمی ازدواج که ثمره اش 3 دختر و 3 پسر بوده و بعد از فوت بتول ، دختر دیگرش مهین نیز به ازدواج حسین آقا ضیغمی در آمده و نتیجه اش سه پسر و 4 دختر میباشد که 2 دختر در اراک و بقیه همگی ساکن تهران هستند .

 

پنجم – علیرضا که وی نیز مانند برادرش نام خانوادگی کمیجانی بزچلوئی را انتخاب میکند .و دارای 2 پسر بنامهای عبدالله که با دختری بنام زرین تاج از امینی های کمیجان ازدواج و نتیجه اش 5 پسر بنامهای رمض حمزه علی ، سلیمان ، توکل و امان الله و 2 دختر بنامهای طوبی و خانم آقا میباشد .

 

1-   رمض که با دختری بنام ربابه ازدواج و سه پسر بنامهای غلام ، داوود و محمود و 7 دختر بنامهای مریم کبری ، صغری ، افسانه ، پروانه ، منصوره و اکرم که محمود ساکن تبریز و مریم ساکن اراک و مابقی ساکن تهران هستند .

 

2-   عباس با دختری بنام قمر فرزند سیف الله مهتر ازدواج و ثمره آن دو پسر بنامهای صفرعلی و عزت میباشد که فامیل این دو پسر کمالی میباشد .

 

 

 

/ 2 نظر / 235 بازدید
دکتر بها

بطور خلاصه می توانم بگویم من نوه حاج ابوالقاسم بهادری کمیجانی هستم .حاج ابوالقاسم مرد مقتدر و محکمی است که البته الان با اینکه حدود 95 سال دارد بزنم به تخته هنوز برای من ابهت خاصی دارد . اگر فرصت شد عکسش را می گذارم. حاج آقای بهادر ی قدیمها بخشدار کمیجان بود . مادر بزرگ من زرین طلا بهادری یک سالی می شود که در 80 -90 سالگی فوت کرده . خانواده نظری بزچلویی هم با ما نسبتی دارند. همچنین بعضی خانواده های تفرشی. عموهای من ساکن تهران و اراک هستند . ما تنها کسانی از فامیل هستیم که بزرگ شده مشهد ایم.

یزدی

با سلام لطف کنید شجره نامه یزدی ها راهم در وبلاگ خودتون قرار بدهید ممنون از لطفتون