چگونه شجره خانوادگی ترسیم کنیم ؟ (1)

موضوع بسیار ساده است .

اگرچه بسیاری از خوانندگان این مطالب به مراتب بیش از من به نرم افزار های مربوطه تسلط دارند ، ولی من برای ترسیم شجره خانوادگی از سه نرم افزار استفاده کرده ام :

1- نرم افزار پاورپوینتpower point

همان نرم افزار معمولی پاور پوینت یک بخش دارد که می توان در آن به تنظیم و ترسیم شجره خانوادگی اقدام کرد 

ابتدا یک صفحه اسلاید باز می کنیم و از تب اینسرت Insert دکمه Smart Art اسمارت آرت را از منوی افقی بالا می زنیم تا جعبه اشکال اسمارت گرافیک Smart Graphic باز شود و از این جعبه از بخش هیرارشیHeirarchy شکل و مدل مورد نظر را برای شجره انتخاب می کنیم و سپس درون هریک از باکس های آن اسامی افراد شجره خانوادگی را تایپ می کنیم

در کنار و زیر و بالا و چپ و راست این باکسها می توانیم باکس های جدیدی اضافه کنیم و مثلا تعداد فرزندان و یا برادران و خواهران را کم و زیاد کنیم برای اینکار از دکمه Add Shape که در منوی افقی بالای صفحه در سمت چپ قرار دارد استفاده کنیم .

حذف هریک از باکسها آسانترین کار است و برای اینکه کارتان از بین نرود هر از گاهی آنرا ذخیره کنید .

2- نرم افزار ژنو پرو  Geno pro

این نرم افزار تخصصی کارهای شجره خانوادگی است که در این نرم افزار میتوان برای هر باکس از نامها جدول مشخصاتی را پر کرد که شامل وقایع اتفاقیه آن فرد مانند تاریخ تولد و مرگ و ازدواج و نسبت های اون و سایر وقایع مهم زندگی ش باشه .

در این برنامه باکس های خاص زنان و مردان را میشود تعریف کرد که شکل هر باکس گویای جنسیت صاحب آن نیز باشد .

3- نرم افزار ویزیو  Visio 2010

در این نرم افزار هم میتوانید شجره خانوادگی ترسیم و تنظیم کنید . باکس های خاص زنان و مردان را میشود تعریف کرد که شکل هر باکس گویای جنسیت صاحب آن نیز باشد

 

/ 0 نظر / 30 بازدید