خانواده های جاویدراد – جابری – آقاجانی - جاوید - نوروزی – حسنی – شهبازی

 مردی بنام حاج آقاجان در عیسی آباد کمیجان زندگی میکرد که از افراد خوشنام آن ولایت بوده و انسان خیر و نیک اندیشی بوده است .

حاج آقاجان 5 پسر بنام های کربلایی کریم – کربلایی جبار – کربلایی صادق – علی اکبر و علی اصغر داشت . که به ترتیب الفبای حروف ابجد بذکر خاندان هریک می پردازم .

ولی چون خودم احساس میکنم مطالبم خیلی مختصر و سردستی است لذا از اعقاب و فرزندان هریک که مطالب این بخش را میخوانند خواهشمندم اطلاعات تکمیلی خودشان را به من برسانند .

الف - کربلایی جبار که در قبرستان عیسی آباد مدفون است و سنگ قبر آنمرحوم را در زمان کودکی ام در کنار راه همدان که از کناره بالایی گورستان عمومی عیسی آباد و خرمنجای آن می گذشت ، دیده بودم . - کربلایی جبار پنج فرزند شامل 3 پسر بنام های کربلایی علی – علی اکبر نایب و جهانبخش و 2 دختر بنامهای سکینه و سحرخانوم داشت .

1- سکینه بازدواج جعفرعلی در آمد و از او درویش و ولی شهبازی بوجود آمدند که عباس شهبازی فرزند ولی است .

 2- سحرخانوم به ازدواج علی بگ درآمد که فرزندش رجب حسنی و از او حاج ابوالفضل حسنی و از وی فرزندان متعددی از جمله حاج علی حسنی (نماینده مجلس ششم ) به عرصه وجود آمده اند .

3- علی اکبر نایب دارای دو دختر بنام های زرین تاج و رقیه بود که زرین تاج با قربانعلی ازدواج کرد و رقیه به ازدواج سبزعلی درآمد که هاشم فرزند او بود و زمانی که اولین تراکتورها به کمیجان وارد شد مدتها رانندگی تراکتور میکرد ، هاشم با اقلیمه ازدواج نموده و از فرزندانش میتوانم از احمد و محمد نام ببرم .

 4- جهانبخش

5- کربلایی علی با زنی بنام لیلان ازدواج کرد و از او صاحب 2 پسر و 4 دختر به نام های قربانعلی – تقی – زهرابیگم – ربابه – معصومه و گل آفرین گردید .

- قربانعلی با زنی بنام زرین تاج ازدواج نمود و در همان اوان ازدواج بدلیل برخورد با جوانی از یکی از خانواده های عیسی آباد او را به قتل رسانید و در حالیکه 2 تن از دخترانش در عیسی آباد ازدواج کرده بودند مجبور به مهاجرت به کمیجان شد.

- ربابه با غفار ازدواج نموده و فرزندانش ککلیک و کوکب و ابراهیم و مسلم بودند ، که ککلیک با اکبرآقا ازدواج کرد – کوکب به درویش و ابراهیم با سیمین و مسلم با حدیقه ازدواج نمودند و برخی در کمیجان و برخی از آنها در تهران و ورامین زندگی میکنند .

- زهرا بیگم با ابوالحسن بگ نوروزی ازدواج کرده و فرزندانش محمدآقا – جعفرآقا – محمود و احمدعلی و چند دختر هستند که در کمیجان و تهران زندگی میکنند .

- معصومه با سید قاسم حسینی ازدواج کرد و فرزندان حسینی را بوجود آورد از جمله سید عباس – سید محسن و سید احمد را بوجود آوردند که سید عباس و فرزندانش در کمیجان و سید محسن و فرزندانش در تبریز زندگی می کنند .

 - گل آفرین با مشهدی قربان آقداشلی ( محمدی ) ازدواج نموده و از او یحیی – صدیق – فاطمه و بوجود آمدند . یحیی و صدیق در تهران و فاطمه در کمیجان زندگی می کنند.

 - مشهدی تقی در جوانی بواسطه درگیری ناشی از خونی که در عیسی آباد توسط برادرش قربانعلی ریخته شده بود بهمراه خانواده به کمیجان مهاجرت کرد و بیش از 60 سال در کمیجان زندگی کرد وی در طول زندگی طولانی خود که قریب 84 سال طول کشید به شغل کوزه گری و کشاورزی پرداخت و سه بار با خانم ها ثریا – عالمتاج و زهره بیات ازدواج نمود ولی فقط از اولین ازدواجش با ثریا دارای فرزندانی شد . حاصل ازدواج تقی با ثریا 5 فرزند بود 2 پسر بنام های حاج مسیب جاویدراد و حاج خسرو جاوید و سه دختر بنام های محبوب – خوشقدم و مریم بودند .

- محبوب با حاج نقی امامی ازدواج نموده و فرزندانش حاج عباس امامی – حاج نورالدین – حاج فریدون – حاج حسین رضا و حاج خانوم نوروزی میباشند . برخی از آنان ساکن تهران بوده و گروهی نیز در کمیجان سکونت دارند .

 - خوشقدم با پسرعمه اش سید عباس ازدواج کرد و فرزندانش سید محمد و محمود – رضا – حسین – حسن – فاطمه – علی میباشند . همگی ساکن کمیجان بوده و اولین قنادی کمیجان را تاسیس کرده اند و برخی نیز معلم هستند .

- مریم با جلیل محمدخواه ازدواج نموده و فرزندانش حاج منوچهر کمیجانی – منصور – مسعود – مهدی – صغری – زهرا و سهیلا میباشند که اکثر آنان در تهران زندگی کرده و به شغل طلا اشتغال دارند . برخی نیز در کمیجان و یا ساکن اراک هستند .

- حاج مسیب با مریم (هاجر) دختر حاج محمد فخار( محمدخواه) ازدواج نمود و حاصل این ازدواج 3 پسر بنامهای اکبر جاویدراد – محمد کمیجانی و فرهاد جاویدراد و سه دختر بنامهای کبری – زهرا و مهین جاویدراد میباشند .

- حاج خسرو جاوید با زلیخا دختر علی شمر ضیغمی ازدواج نمود و حاصل آن 5 پسر و 3 دختر بنام های عبدالله – حجت – مهدی – رضا – شاپور – فاطمه – معصومه و زهرا هستند که به جز حجت که در شهر قم ساکن است بقیه ساکن کمیجان هستند .

و همگی فرزندان این خاندان جاویدها و جاویدراد ها هستند .

ب- کربلایی کریم – با آی خانم ازدواج کرد و فرزندانش حسینعلی و حسن آقاجانی بودند از حسن درویشعلی آقاجانی بوجود آمد و فرزندش محمد را بیاد دارم .

از حسینعلی که با قیه سلطان ازدواج کرده بود 3 پسر و 2 دختر بنامهای کمندعلی – مختار و عباس – بلقیس و قزلرآقاسی بوجود آمدند . حاج علی آقاجانی (کمندعلی) با قمر امینی ازدواج کرد و فرزندانش محمد – ناصر منصور و اعظم را می شناسم – بلقیس با قیه مرتضی بهادری ازدواج نمود . قزلر آقاسی با .... عیسی آبادی ازدواج نمود . 

 همگی فرزندان این خاندان آقاجانی و ساکن اراک هستند

 ج – کربلایی صادق که فرزندش علی شیر بود و همسرش خاور نام داشت و به خاور پولدار مشهور بود و فرزندانش حسین – حاج رمض و تقی علی شیر را بیاد دارم .

تقی علی شیر دارای قد و قواره بلند و خشنی بود که با توصیف های عمربن خطاب خلیفه دوم در کتاب ناسخ التواریخ مطابقت میکرد و من هربار که او را می دیدم بیاد عمربن الخطاب می افتادم . از تقی فرزش یزدان را باید نام ببرم .

د- علی اکبر فرزندی بنام محمد حسین داشت که با خانمی بنام قمر ازدواج نموده و ما او را قمر زنعمو می نامیدیم و فرزندانش عباس میرزا – نظامعلی – نادعلی – ثریا و فضه را میتوانم نام ببرم .

ه – علی اصغر دو فرزند ذکور بنامهای یدالله و فتح الله داشتند که هر دو در کمیجان ساکن بودند .

- یدالله کارش آهنگری بود و در آخر عمرش کور شده بود و به خرید و فروش ادوات و ابزار آلات آهنی می پرداخت همسرش سلطان زنعمو بود و فرزندانش عزیز – ذبیح – فاطمه – محترم – رباب بودند که ذبیح با همسرش که از خانواده تفرشی ها بود در جاده کمیجان تهران تصادف نموده و هر دو جان به جان آفرین تسلیم نمودند و از آنان فرزندانی بنامهای مریم – منوچهر – اعظم را میتوانم نام ببرم .

- فتح الله هم که در محله نجارها ساکن بود از همسرش بنام صدیقه فرزندانی داشت که حسن – حسین و ابراهیم را بیاد دارم و حسن با من در دوره ابتدایی دبستان همکلاسی بود .

 همگی فرزندان این خاندان آقاجانی ها هستند .

/ 2 نظر / 158 بازدید
علی عیسی آبادی فرزند عباس میرزا

اطلاعات زیادی درباره شجرنامه فعلی شما نیز در اختیار من وجود دارد که اگر مایلید می توانم آن را در اختیار شما بگذارم با تشکر

عبداله عیسی ابادی

با سلام اینجانب عبداله عیسی آبادی فرزند عباس میرزا می باشم در کمیجان خیابان امام جنب مغازه قبلی برادرتان طلا فروشی قاسم همسایه می باشم جناب از فرزندان محمد حسین آقاجانی که شما نام برده اید چند تایی را جا انداخته اید و تعداد هم اشتباه نوشته اید در اصل فرزندان محمد حسین: عباس میرزا ‘ نظامعلی‘ سلطانعلی‘ نادعلی فاطمه‘ ثریا و صغری می باشد که عباس میرزا در تاریخ 16/2/90 دار فانی را وداع گفته و همسر عباس میرزا فضه حسنی می باشد آن هم در سال 1387 در 23 رمضان فوت نموده. از فرزندان پسر سلطانعلی( که خودش هم فوت نموده) ابوطالب‘ مهدی‘ محسن‘ امیر محمد می باشد نظامعلی در سال 1348 در سن 32 سالگی فوت نموده است که فرزندان آن ابوالقاسم عیسی آبادی و حسین عیسی ابادی می باشد فرزندان پسر نادعلی حمید‘ علی اکبر‘ داود می باشد. دختران مرحوم محمد حسین فاطمه با نیت علی ازدواج کرده ثریا با مسلم عیسی آبادی (درخشان) صغرا با جعفر عیسی آبادی ( فوت نموده) با تشکر از جنابعالی