مطلبی از آقای کیهانی

سلام اسم من علیرضا کیهانی است و برحسب اتفاق وبلاگ جالب شما رو راجع به کمیجان دیدم.

پدر بزرگ من نامش میرزا حسن خان کیهانی بود که دوبار ازدواج کرد و همسر دومش (مادربزرگ من) اهل کمیجان و از خاندان بهادری ها بود .

میرزا حسن حان کیهانی از اهالی تفرش بود و القابی چون مویدالنظام و سررشته دار نیز داشت ایشان در حدود 75 سال پیش فوت کردند.

تا جائیکه من شنیده ام ایشان سررشته دار همان فوجی بوده که عاصم السلطنه ریاست آن را داشته است.

 به پیوست عکس جالبی را برایتان میفرستم.

عکس

نفر اول نشسته از سمت راست پدر بزرگ من است و نفر وسط نیز عاصم السلطنه می باشد. آن کسی که بر روی شانه پدر بزرگ من دست گذاشته ،برادرزاده اش فرج الله خان معروف به اجلال السلطان است .

بقیه افراد را نمی شناسم .

چندین سال پیش من برای اولین بار به کمیجان رفتم و جالب بود که پیرمرد و پیرزنی هنوز جای باغ و عمارت سررشته دار را به خاطر داشتند و نشانمان دادند که البنه به تازگی تخریب شده بود ( نزدیکیهای باغ عاصم السلطنه بود.

امیدوارم که این عکس برایتان جالب باشد با تشکر

جناب آقای کیهانی عزیز

با محبت خودتان چنان مرا دلگرم کردید که نمیتوانم عظمت آنرا به درستی بیان کنم .

با وجودیکه که از سالها قبل مشغول نوشتن و انتشار مطالبی در باره کمیجان از طریق اینترنت بوده ام شاید شما در ردیف افراد انگشت شماری باشید که به این مطالب بازخورد داده اید و از این بابت بسیار متشکر و ممنونم .

 خوشحال میشوم چنانچه مطلب و یا سند دیگری نیز همچون آن عکس ارزشمند در اختیار داشتید برای نشر در اختیار بنده قرار دهید . بیش از پیش ممنون خواهم شد .

به امید همکاری بیشتر .

/ 5 نظر / 63 بازدید
دکتر بها

بسیار برای من جالب بود من هم تعدادی عکس قدیمی دارم که البته باید پیدایشان کنم و بفرستم

عباس کمیجانی

وبلاگ زیبایی دارید اگه افتخار بدید و به وبلاگ ما هم سری بزنید خوشحال میشیم و در صورت تمایل تبادل لینک کنیم http://komijan-city.mihanblog.com/

عباس کمیجانی

با سلام و تقدیر از زحمات شما اگه خواستید یه سری به وبلاگ ما بزنید پشیمون نمیشید و در صورت تمایل تبادل لینک کنیم http://komijan-city.mihanblog.com/

حسين اميني

سلام بنده از نوادگان قيه محمد ميخوام شجره نامه خود را پيدا کنم کمک کنيد

کیهانی

یک دفعه بگو میرزا کوچک خوان را ما کوشتیم