اسرای گرجستان در قلعه

تعدادی از افرادی که از گرجستان اسیر شده و به کمیجان آورده شده و در آنجا مقیم شدند نیز شناخته شده اند که دو مورد قابل ذکر است :

فردی بنام منوچهر بیگ که از جنگهای گرجستان باسارت گرفته شده و در محله قلعه کمیجان ساکن میشود .

از ایشان پسری بنام کوخا و از کوخا فرزندی بنام معصوم بوجود میاید که او نیز تنها یک پسر بنام ابوالقاسم داشته و نام فامیلی خودشان را کمیجانی بزچلوئی انتخاب میکنند .

از ابوالقاسم سه پسر و یک دختر باقی میمانند بنام های قدرت الله که در اراک ساکن شده و داری 5 پسر بنامهای حسن و مسلم و عقیل و فرهاد و علی و دو دختر بنامهای فاطمه و اعظم که همگی ساکن اراک هستند .

صفی الله که در تهران ازدواج نموده و ثمره اش یک دختر بنام مریم است و در تهران زندگی میکند .

امان الله که با دختر حاج علی اکبرخان بهادری ازدواج نموده و نتیجه اش 4 پسر بنامهای سعید ، محمدرضا حسین و مهدی و 6 دختر بنامهای پری ، فاطمه ، زهرا ، معصومه ، کبری و طاهره که همگی ساکن کمیجان.

دخترش ربابه که با حاج محمدآقا پسر حاج صفر ازدواج و صاحب پسری بنام رضا میشود .

یکی دیگر از اسرای گرجستان شخصی بنام سهراب بوده است که ایشان فامیل بهرامی را انتخاب میکند و دارای یک پسر بنام یدالله خان بهرامی میباشد .

یدالله خان دارای دو پسر بنامهای غلامعلی و عزیزالله میباشد که غلامعلی در کمیجان و عزیزالله در تهران ساکن هستند .

 

/ 2 نظر / 27 بازدید
هادی

هرچه که گشتم در مورد خاندان گرجی چیزی نیافتم بزرگوار بهتر نیست تا حقایق را آن گونه که هست با زگو کنیم مرحوم رجبعلی گرجی از مالکین بزرگ کمیجان بوده اند و دایی اینجانب هستند خدا صادقان و امانتداران نیکو را دوست میدارد با تشکر هادی مشگان راستی یادم رفت اگر دوست داشتید تبادل لینک هم نماییم

Mohammad Komijani

جناب هادی خان مشکاتی - بنده مسئول دانسته های خویشم و طبیعتا در همان دامنه هم مطالبی را تهیه و ارائه میکنم و همیشه هم از دوستان و عزیزان خواهش کرده ام که خودشان در تهیه مطالب مرا یاری کنند . از شما هم بخاطر تهیه مطالبی در خصوص گرجی ها و خوانین کمیجان سپاسگزارم . امیدوارم بقیه دوستان و همشهری ها هم به تاسی از شما همکاری و همفکری بکنند و بخشی از اطلاعات موجود خودشان را برای انتشار در اختیار بنده قرار دهند .