komijan family tree - شجره و انساب کمیجان

۱۳۸٧/۱/۱٧

خانواده های جاویدراد – جابری – آقاجانی - جاوید - نوروزی – حسنی – شهبازی

 مردی بنام حاج آقاجان در عیسی آباد کمیجان زندگی میکرد که از افراد خوشنام آن ولایت بوده و انسان خیر و نیک اندیشی بوده است .

حاج آقاجان 5 پسر بنام های کربلایی کریم – کربلایی جبار – کربلایی صادق – علی اکبر و علی اصغر داشت . که به ترتیب الفبای حروف ابجد بذکر خاندان هریک می پردازم .

ولی چون خودم احساس میکنم مطالبم خیلی مختصر و سردستی است لذا از اعقاب و فرزندان هریک که مطالب این بخش را میخوانند خواهشمندم اطلاعات تکمیلی خودشان را به من برسانند .

الف - کربلایی جبار که در قبرستان عیسی آباد مدفون است و سنگ قبر آنمرحوم را در زمان کودکی ام در کنار راه همدان که از کناره بالایی گورستان عمومی عیسی آباد و خرمنجای آن می گذشت ، دیده بودم . - کربلایی جبار پنج فرزند شامل 3 پسر بنام های کربلایی علی – علی اکبر نایب و جهانبخش و 2 دختر بنامهای سکینه و سحرخانوم داشت .

1- سکینه بازدواج جعفرعلی در آمد و از او درویش و ولی شهبازی بوجود آمدند که عباس شهبازی فرزند ولی است .

 2- سحرخانوم به ازدواج علی بگ درآمد که فرزندش رجب حسنی و از او حاج ابوالفضل حسنی و از وی فرزندان متعددی از جمله حاج علی حسنی (نماینده مجلس ششم ) به عرصه وجود آمده اند .

3- علی اکبر نایب دارای دو دختر بنام های زرین تاج و رقیه بود که زرین تاج با قربانعلی ازدواج کرد و رقیه به ازدواج سبزعلی درآمد که هاشم فرزند او بود و زمانی که اولین تراکتورها به کمیجان وارد شد مدتها رانندگی تراکتور میکرد ، هاشم با اقلیمه ازدواج نموده و از فرزندانش میتوانم از احمد و محمد نام ببرم .

 4- جهانبخش

5- کربلایی علی با زنی بنام لیلان ازدواج کرد و از او صاحب 2 پسر و 4 دختر به نام های قربانعلی – تقی – زهرابیگم – ربابه – معصومه و گل آفرین گردید .

- قربانعلی با زنی بنام زرین تاج ازدواج نمود و در همان اوان ازدواج بدلیل برخورد با جوانی از یکی از خانواده های عیسی آباد او را به قتل رسانید و در حالیکه 2 تن از دخترانش در عیسی آباد ازدواج کرده بودند مجبور به مهاجرت به کمیجان شد.

- ربابه با غفار ازدواج نموده و فرزندانش ککلیک و کوکب و ابراهیم و مسلم بودند ، که ککلیک با اکبرآقا ازدواج کرد – کوکب به درویش و ابراهیم با سیمین و مسلم با حدیقه ازدواج نمودند و برخی در کمیجان و برخی از آنها در تهران و ورامین زندگی میکنند .

- زهرا بیگم با ابوالحسن بگ نوروزی ازدواج کرده و فرزندانش محمدآقا – جعفرآقا – محمود و احمدعلی و چند دختر هستند که در کمیجان و تهران زندگی میکنند .

- معصومه با سید قاسم حسینی ازدواج کرد و فرزندان حسینی را بوجود آورد از جمله سید عباس – سید محسن و سید احمد را بوجود آوردند که سید عباس و فرزندانش در کمیجان و سید محسن و فرزندانش در تبریز زندگی می کنند .

 - گل آفرین با مشهدی قربان آقداشلی ( محمدی ) ازدواج نموده و از او یحیی – صدیق – فاطمه و بوجود آمدند . یحیی و صدیق در تهران و فاطمه در کمیجان زندگی می کنند.

 - مشهدی تقی در جوانی بواسطه درگیری ناشی از خونی که در عیسی آباد توسط برادرش قربانعلی ریخته شده بود بهمراه خانواده به کمیجان مهاجرت کرد و بیش از 60 سال در کمیجان زندگی کرد وی در طول زندگی طولانی خود که قریب 84 سال طول کشید به شغل کوزه گری و کشاورزی پرداخت و سه بار با خانم ها ثریا – عالمتاج و زهره بیات ازدواج نمود ولی فقط از اولین ازدواجش با ثریا دارای فرزندانی شد . حاصل ازدواج تقی با ثریا 5 فرزند بود 2 پسر بنام های حاج مسیب جاویدراد و حاج خسرو جاوید و سه دختر بنام های محبوب – خوشقدم و مریم بودند .

- محبوب با حاج نقی امامی ازدواج نموده و فرزندانش حاج عباس امامی – حاج نورالدین – حاج فریدون – حاج حسین رضا و حاج خانوم نوروزی میباشند . برخی از آنان ساکن تهران بوده و گروهی نیز در کمیجان سکونت دارند .

 - خوشقدم با پسرعمه اش سید عباس ازدواج کرد و فرزندانش سید محمد و محمود – رضا – حسین – حسن – فاطمه – علی میباشند . همگی ساکن کمیجان بوده و اولین قنادی کمیجان را تاسیس کرده اند و برخی نیز معلم هستند .

- مریم با جلیل محمدخواه ازدواج نموده و فرزندانش حاج منوچهر کمیجانی – منصور – مسعود – مهدی – صغری – زهرا و سهیلا میباشند که اکثر آنان در تهران زندگی کرده و به شغل طلا اشتغال دارند . برخی نیز در کمیجان و یا ساکن اراک هستند .

- حاج مسیب با مریم (هاجر) دختر حاج محمد فخار( محمدخواه) ازدواج نمود و حاصل این ازدواج 3 پسر بنامهای اکبر جاویدراد – محمد کمیجانی و فرهاد جاویدراد و سه دختر بنامهای کبری – زهرا و مهین جاویدراد میباشند .

- حاج خسرو جاوید با زلیخا دختر علی شمر ضیغمی ازدواج نمود و حاصل آن 5 پسر و 3 دختر بنام های عبدالله – حجت – مهدی – رضا – شاپور – فاطمه – معصومه و زهرا هستند که به جز حجت که در شهر قم ساکن است بقیه ساکن کمیجان هستند .

و همگی فرزندان این خاندان جاویدها و جاویدراد ها هستند .

ب- کربلایی کریم – با آی خانم ازدواج کرد و فرزندانش حسینعلی و حسن آقاجانی بودند از حسن درویشعلی آقاجانی بوجود آمد و فرزندش محمد را بیاد دارم .

از حسینعلی که با قیه سلطان ازدواج کرده بود 3 پسر و 2 دختر بنامهای کمندعلی – مختار و عباس – بلقیس و قزلرآقاسی بوجود آمدند . حاج علی آقاجانی (کمندعلی) با قمر امینی ازدواج کرد و فرزندانش محمد – ناصر منصور و اعظم را می شناسم – بلقیس با قیه مرتضی بهادری ازدواج نمود . قزلر آقاسی با .... عیسی آبادی ازدواج نمود . 

 همگی فرزندان این خاندان آقاجانی و ساکن اراک هستند

 ج – کربلایی صادق که فرزندش علی شیر بود و همسرش خاور نام داشت و به خاور پولدار مشهور بود و فرزندانش حسین – حاج رمض و تقی علی شیر را بیاد دارم .

تقی علی شیر دارای قد و قواره بلند و خشنی بود که با توصیف های عمربن خطاب خلیفه دوم در کتاب ناسخ التواریخ مطابقت میکرد و من هربار که او را می دیدم بیاد عمربن الخطاب می افتادم . از تقی فرزش یزدان را باید نام ببرم .

د- علی اکبر فرزندی بنام محمد حسین داشت که با خانمی بنام قمر ازدواج نموده و ما او را قمر زنعمو می نامیدیم و فرزندانش عباس میرزا – نظامعلی – نادعلی – ثریا و فضه را میتوانم نام ببرم .

ه – علی اصغر دو فرزند ذکور بنامهای یدالله و فتح الله داشتند که هر دو در کمیجان ساکن بودند .

- یدالله کارش آهنگری بود و در آخر عمرش کور شده بود و به خرید و فروش ادوات و ابزار آلات آهنی می پرداخت همسرش سلطان زنعمو بود و فرزندانش عزیز – ذبیح – فاطمه – محترم – رباب بودند که ذبیح با همسرش که از خانواده تفرشی ها بود در جاده کمیجان تهران تصادف نموده و هر دو جان به جان آفرین تسلیم نمودند و از آنان فرزندانی بنامهای مریم – منوچهر – اعظم را میتوانم نام ببرم .

- فتح الله هم که در محله نجارها ساکن بود از همسرش بنام صدیقه فرزندانی داشت که حسن – حسین و ابراهیم را بیاد دارم و حسن با من در دوره ابتدایی دبستان همکلاسی بود .

 همگی فرزندان این خاندان آقاجانی ها هستند .

Mohammad Komijani
 

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

صفحات دوستان


فرزندان كميجان

چؤگور

كميجان خبر

كميجان 1

چرگزي كميجان

عاقبت به خير

درباره نويسنده

شعر كميجان

هنر كميجان

حاج رضوان

دائرةالمعارف کميجانانساب كميجان

ايلهاي برچلو و بزچلو

تاريخ و جغرافياي كميجان

تعزيهخواني در كميجان

داداشعلی كلوانی

شهداي كميجان

عراقي - شاعر كميجان

فرهنگ و آداب كميجان

گؤللر و قوش دره

مشهدي تقي جاويد

نامداران كميجان

درباره نويسنده

1 كميجان

تصاوير کميجانKomijan2002

Komijan View

Komijan Home Pages


GeoCities

IranSeek

Ryze

WebSpawner

سايتهاي مرتبط با بورچاليروزنامه نويد آذربايجان

(بورچاليهاي (نقده

بورچاليهاي گرجستان

قالي بورچالو

موسيقي بورچالي


آمار بازديد


پرشين‌بلاگ