komijan family tree - شجره و انساب کمیجان

۱۳۸٧/۱/۱۸

صفری کمیجانی

 

دوستی با نام خانوادگی صفری کمیجانی با من تماس گرفته و ضمن اعلام این مطلب که ساکن شهر فومن بوده اند و اعقابش از روسیه به ایران وارد شده و در فومن سکونت گزیده اندخواستار این مطلب شده بود که بنده مطالبی در خصوص خانواده ایشان و بستگانش تهیه کنم .

بنا به اعلام وی نام پدر بزرگش یعقوب بوده است . ایشان خودش هم اکنون ساکن تهران بوده و در خیابان پاسداران زندگی می کند .

بنده در این رابطه اطلاعی ندارم و بدینوسیله از مطلعین محترم خواهشمندم مرا و ایشان را راهنمائی کنند .

با وجود این به او گفتم که عده ای از هالی کمیجان در سال ۱۰۱۵ بوسیله شاه عباس به مناطق شمالی ایران و جنوبغربی روسیه و به مناطق تفلیس و گرجستان کوچ داده شدند که در آن منطقه هم اکنون نیز سوابقی از برچلوها بورچالی ها دیده میشود .

البته من تعداد زیادی از صفری های کمیجان را می شناسم که عمدتا ساکن محله خدابخشی کمیجان بوده اند .

بهرحال منتظر دریافت نظرات و راهنمایی دوستان هستم . ممنون میشوم .

 

Mohammad Komijani
 
۱۳۸٧/۱/۱٧

خانواده های جاویدراد – جابری – آقاجانی - جاوید - نوروزی – حسنی – شهبازی

 مردی بنام حاج آقاجان در عیسی آباد کمیجان زندگی میکرد که از افراد خوشنام آن ولایت بوده و انسان خیر و نیک اندیشی بوده است .

حاج آقاجان 5 پسر بنام های کربلایی کریم – کربلایی جبار – کربلایی صادق – علی اکبر و علی اصغر داشت . که به ترتیب الفبای حروف ابجد بذکر خاندان هریک می پردازم .

ولی چون خودم احساس میکنم مطالبم خیلی مختصر و سردستی است لذا از اعقاب و فرزندان هریک که مطالب این بخش را میخوانند خواهشمندم اطلاعات تکمیلی خودشان را به من برسانند .

الف - کربلایی جبار که در قبرستان عیسی آباد مدفون است و سنگ قبر آنمرحوم را در زمان کودکی ام در کنار راه همدان که از کناره بالایی گورستان عمومی عیسی آباد و خرمنجای آن می گذشت ، دیده بودم . - کربلایی جبار پنج فرزند شامل 3 پسر بنام های کربلایی علی – علی اکبر نایب و جهانبخش و 2 دختر بنامهای سکینه و سحرخانوم داشت .

1- سکینه بازدواج جعفرعلی در آمد و از او درویش و ولی شهبازی بوجود آمدند که عباس شهبازی فرزند ولی است .

 2- سحرخانوم به ازدواج علی بگ درآمد که فرزندش رجب حسنی و از او حاج ابوالفضل حسنی و از وی فرزندان متعددی از جمله حاج علی حسنی (نماینده مجلس ششم ) به عرصه وجود آمده اند .

3- علی اکبر نایب دارای دو دختر بنام های زرین تاج و رقیه بود که زرین تاج با قربانعلی ازدواج کرد و رقیه به ازدواج سبزعلی درآمد که هاشم فرزند او بود و زمانی که اولین تراکتورها به کمیجان وارد شد مدتها رانندگی تراکتور میکرد ، هاشم با اقلیمه ازدواج نموده و از فرزندانش میتوانم از احمد و محمد نام ببرم .

 4- جهانبخش

5- کربلایی علی با زنی بنام لیلان ازدواج کرد و از او صاحب 2 پسر و 4 دختر به نام های قربانعلی – تقی – زهرابیگم – ربابه – معصومه و گل آفرین گردید .

- قربانعلی با زنی بنام زرین تاج ازدواج نمود و در همان اوان ازدواج بدلیل برخورد با جوانی از یکی از خانواده های عیسی آباد او را به قتل رسانید و در حالیکه 2 تن از دخترانش در عیسی آباد ازدواج کرده بودند مجبور به مهاجرت به کمیجان شد.

- ربابه با غفار ازدواج نموده و فرزندانش ککلیک و کوکب و ابراهیم و مسلم بودند ، که ککلیک با اکبرآقا ازدواج کرد – کوکب به درویش و ابراهیم با سیمین و مسلم با حدیقه ازدواج نمودند و برخی در کمیجان و برخی از آنها در تهران و ورامین زندگی میکنند .

- زهرا بیگم با ابوالحسن بگ نوروزی ازدواج کرده و فرزندانش محمدآقا – جعفرآقا – محمود و احمدعلی و چند دختر هستند که در کمیجان و تهران زندگی میکنند .

- معصومه با سید قاسم حسینی ازدواج کرد و فرزندان حسینی را بوجود آورد از جمله سید عباس – سید محسن و سید احمد را بوجود آوردند که سید عباس و فرزندانش در کمیجان و سید محسن و فرزندانش در تبریز زندگی می کنند .

 - گل آفرین با مشهدی قربان آقداشلی ( محمدی ) ازدواج نموده و از او یحیی – صدیق – فاطمه و بوجود آمدند . یحیی و صدیق در تهران و فاطمه در کمیجان زندگی می کنند.

 - مشهدی تقی در جوانی بواسطه درگیری ناشی از خونی که در عیسی آباد توسط برادرش قربانعلی ریخته شده بود بهمراه خانواده به کمیجان مهاجرت کرد و بیش از 60 سال در کمیجان زندگی کرد وی در طول زندگی طولانی خود که قریب 84 سال طول کشید به شغل کوزه گری و کشاورزی پرداخت و سه بار با خانم ها ثریا – عالمتاج و زهره بیات ازدواج نمود ولی فقط از اولین ازدواجش با ثریا دارای فرزندانی شد . حاصل ازدواج تقی با ثریا 5 فرزند بود 2 پسر بنام های حاج مسیب جاویدراد و حاج خسرو جاوید و سه دختر بنام های محبوب – خوشقدم و مریم بودند .

- محبوب با حاج نقی امامی ازدواج نموده و فرزندانش حاج عباس امامی – حاج نورالدین – حاج فریدون – حاج حسین رضا و حاج خانوم نوروزی میباشند . برخی از آنان ساکن تهران بوده و گروهی نیز در کمیجان سکونت دارند .

 - خوشقدم با پسرعمه اش سید عباس ازدواج کرد و فرزندانش سید محمد و محمود – رضا – حسین – حسن – فاطمه – علی میباشند . همگی ساکن کمیجان بوده و اولین قنادی کمیجان را تاسیس کرده اند و برخی نیز معلم هستند .

- مریم با جلیل محمدخواه ازدواج نموده و فرزندانش حاج منوچهر کمیجانی – منصور – مسعود – مهدی – صغری – زهرا و سهیلا میباشند که اکثر آنان در تهران زندگی کرده و به شغل طلا اشتغال دارند . برخی نیز در کمیجان و یا ساکن اراک هستند .

- حاج مسیب با مریم (هاجر) دختر حاج محمد فخار( محمدخواه) ازدواج نمود و حاصل این ازدواج 3 پسر بنامهای اکبر جاویدراد – محمد کمیجانی و فرهاد جاویدراد و سه دختر بنامهای کبری – زهرا و مهین جاویدراد میباشند .

- حاج خسرو جاوید با زلیخا دختر علی شمر ضیغمی ازدواج نمود و حاصل آن 5 پسر و 3 دختر بنام های عبدالله – حجت – مهدی – رضا – شاپور – فاطمه – معصومه و زهرا هستند که به جز حجت که در شهر قم ساکن است بقیه ساکن کمیجان هستند .

و همگی فرزندان این خاندان جاویدها و جاویدراد ها هستند .

ب- کربلایی کریم – با آی خانم ازدواج کرد و فرزندانش حسینعلی و حسن آقاجانی بودند از حسن درویشعلی آقاجانی بوجود آمد و فرزندش محمد را بیاد دارم .

از حسینعلی که با قیه سلطان ازدواج کرده بود 3 پسر و 2 دختر بنامهای کمندعلی – مختار و عباس – بلقیس و قزلرآقاسی بوجود آمدند . حاج علی آقاجانی (کمندعلی) با قمر امینی ازدواج کرد و فرزندانش محمد – ناصر منصور و اعظم را می شناسم – بلقیس با قیه مرتضی بهادری ازدواج نمود . قزلر آقاسی با .... عیسی آبادی ازدواج نمود . 

 همگی فرزندان این خاندان آقاجانی و ساکن اراک هستند

 ج – کربلایی صادق که فرزندش علی شیر بود و همسرش خاور نام داشت و به خاور پولدار مشهور بود و فرزندانش حسین – حاج رمض و تقی علی شیر را بیاد دارم .

تقی فرزند علی شیر مردی با قد و قواره بلند و درشت بود که با صدای بلند صحبت میکرد و وقتی که به اتفاق سایر مالکین در جلسات تقسیم آب سراب (که در محل مظهر قنات سراب و بصورت ایستاده برگزار میشد) شرکت میکرد ، صدایش از دور هم شنیده می شد .

(در این قسمت مطالبی بود که بنا به درخواست خانواده های آقاجانی و عیسی آبادی حذف گردید )

از مرحوم تقی می توانم از فرزندش یزدان که هم اکنون در کرج و دخترش ام کلثوم که در اسلامشهر ساکن است نام ببرم.

د- علی اکبر فرزندی بنام محمد حسین داشت که با خانمی بنام قمر ازدواج نموده و ما او را قمر زنعمو می نامیدیم و فرزندانش عباس میرزا – نظامعلی – نادعلی – ثریا و فضه را میتوانم نام ببرم .

ه – علی اصغر دو فرزند ذکور بنامهای یدالله و فتح الله داشتند که هر دو در کمیجان ساکن بودند .

- یدالله کارش آهنگری بود و در آخر عمرش کور شده بود و به خرید و فروش ادوات و ابزار آلات آهنی می پرداخت همسرش سلطان زنعمو بود و فرزندانش عزیز – ذبیح – فاطمه – محترم – رباب بودند که ذبیح با همسرش که از خانواده تفرشی ها بود در جاده کمیجان تهران تصادف نموده و هر دو جان به جان آفرین تسلیم نمودند و از آنان فرزندانی بنامهای مریم – منوچهر – اعظم را میتوانم نام ببرم .

- فتح الله هم که در محله نجارها ساکن بود از همسرش بنام صدیقه فرزندانی داشت که حسن – حسین و ابراهیم را بیاد دارم و حسن با من در دوره ابتدایی دبستان همکلاسی بود .

 همگی فرزندان این خاندان آقاجانی ها هستند .

Mohammad Komijani
 
۱۳۸٦/٤/٩

رحیمی ها و جعفری های قلعه

انساب رحیمی ها و جعفری های محله قلعه کمیجان

 

 

حاج  سیف الله رحیمی یکی از دوستان بنده است که پس از اطلاع

 

از کارهای تحقیقاتی بنده ، با کمال لطف و بزرگواری ، زحمت

 

نگارش چند صفحه مطلب در مورد خانواده های رحیمی و جعفری

 

ساکن قلعه کمیجان را بعهده گرفتند و پس از تهیه آن ، جهت ارائه

 

در اختیار بنده گذاشتند . ممکن است این نوشته در قسمت هایی

 

ناقص باشد از سایر خوانندگان انتظار دارم که با دادن اطلاعات

 

تکمیلی آنرا کاملتر نمایند .

 

با سپاس فراوان از جناب آقای رحیمی .

 

 

سالها قبل که شاید به 4 یا 5 نسل قبل باز میگردد ، مردی از اهالی روستای کوهلی ساوه بنام محمد صفی به کمیجان مهاجرت میکند و در محله قلعه ساکن میشود .

 

او تعدادی فرزند داشت که بجز جعفرعلی از سرنوشت دیگر فرزندانش اطلاعی نداریم .

 

جعفرعلی تعدادی پسر بنام های داراخان ، خدامراد ، علیرضا ، محمدرحیم بگ جد رحیمی ها و محمد داشته که جد جعفری هاست ، و فرزندانش کاظم و قاسم بوده اند.

 

داراخان فرزندش کریم معروف به کریم ... را می شناسم که سه فرزند شوذب و حسن و عابس از او هستند.

 

 
سلام وب قشنگی داری و کار خوبی کردی .اما اطلاعاتت نادرسته و کمی توهین آمیز ! من نوه آبس [عابس ]هستم دختر عباس جعفری کمیجانی کریم بابا سکته کرده بود تو حق نداری براش صفت های بی جا بذاری ! من از اون جایی که شنیدم پدر یا پدر بزرگ شما نمی تونست بلند بشه با کمک انگشت دستاش بلند می شد > لطفا به پدر بزرگ پدر من توهین نکن و مطلبتو اصلاح کن چون فامیل ها اصلا خوششون نیومده!!!!! بازم می گم کارت قشنگه اما درست نیست برای قشنگ شدن وبلاگت برای دیگران لقب بذاری خواهشا درستش کن خیلی ممنون .....من فاطمه و اسم خواهرم عاطفه نوه آبس هستیم که در جوانی فوت شدن و پدرم عباس تک فرزنده
نویسنده: فاطمه جعفری کمیجانی [starbest_1@yahoo.com]
 بله فاطمه خانم عزیز حق با شماست و منم 100 در صد باهات موافقم و من به خودم  اصلا حق نمیدم که خدای ناکرده به کسی اهانت کنم و اگر همچین حسی به شما یا بقیه فامیل دست داده معذرت خواهی میکنم . در  مورد مطلب کف گفتی حقیقت اینه که اون مطلب رو یکی از دوستان در مورد فامیل و شجره خانوادگی ش نوشته و من فقط منتشر کرده ام و حتی به خودم اجازه دخل و تصرف ندادم , اما اکنون با راهنمایی شما میرم و مطلب را کمی اصلاح میکنم.
 
این مطلب را اخیراً فاطمه برام فرستاده و منم ضمن تشکر زا او منتشر میکنم :
(سلام وب قشنگی داری و کار خوبی کردی .اما اطلاعاتت نادرسته و کمی توهین آمیز ! من نوه آبس [عابس ]هستم دختر عباس جعفری کمیجانی کریم بابا سکته کرده بود تو حق نداری براش صفت های بی جا بذاری ! من از اون جایی که شنیدم پدر یا پدر بزرگ شما نمی تونست بلند بشه با کمک انگشت دستاش بلند می شد > لطفا به پدر بزرگ پدر من توهین نکن و مطلبتو اصلاح کن چون فامیل ها اصلا خوششون نیومده!!!!! بازم می گم کارت قشنگه اما درست نیست برای قشنگ شدن وبلاگت برای دیگران لقب بذاری خواهشا درستش کن خیلی ممنون .....من فاطمه و اسم خواهرم عاطفه نوه آبس هستیم که در جوانی فوت شدن و پدرم عباس تک فرزنده
نویسنده: فاطمه جعفری کمیجانی [starbest_1@yahoo.com]
 بله فاطمه خانم عزیز حق با شماست و منم 100 در صد باهات موافقم و من اصلا حق نمیدم به خودم که خدای ناکرده به کسی اهانت کنم و اگر همچین حسی به شما یا بقیه فامیل دست داده معذرت خواهی میکنم . در  مورد مطلب کف گفتی حقیقت اینه که اون مطلب رو یکی از دوستان در مورد فامیل و شجره خانوادگی ش نوشته و من فقط منتشر کرده ام و حتی به خودم اجازه دخل و تصرف ندادم , اما اکنون با راهنمایی شما میرم و مطلب را کمی اصلاح میکنم.)
 

اول - از محمد رحیم بگ دو پسر بنامهای حسین و احمد و دو دختر بنام های رقیه و زینب بوجود می آیند .

 

الف – حسین رحیمی با هاجر دخترعمویش علیمراد ازدواج میکند و ثمره آن سه پسر بنام های سعدی ، رمضانعلی ، قربانعلی و یک دختر بنام قمر میباشد ، حسین پس از فوت همسر اولش با زنی بنام ام کلثوم ازدواج و پسری بنام محرمعلی از وی صاحب میشود .

 

1-   سعدی رحیمی با زنی بنام فاطمه از فامرین وصلت نموده و یک پسر بنام یوسف و 2 دختر بنامهای زلیخا و هاجر دارد که در آلمان زندگی میکند . یوسف در تهران و زلیخا در شهریار ساکن است .

 

2-   رمضانعلی با زنی بنام صغری ازدواج کرده ( دختر کربلائی غلامعلی که زمین گورستان کمیجان را وقف نموده است ) و پسری بنام محمد ساکن تهران و دخترانش بنامهای کبری و زهرا ساکن کمیجان و لیلا ساکن تهران است . بعد از فوت صغری ، رمضانعلی با زن دیگری بنام مهین از خسروبگ ازدواج میکند و ثمره اش پسران حبیب ، جواد و...... ساکن کمیجان و دخترش صغری ساکن تهران . 

 

3-   قربانعلی با زنی بنام گوهر از آقازیارت ازدواج و ثمره اش 4 پسر بنامهای الیاس ، اکبر ،‌اصغر و عباس که همگی ساکن تهران بوده و اصغر اخیراٌ به پاکدشت مهاجرت نموده است و دخترانش ماه منیر ، اعظم ساکن تهران و منیژه که ساکن قم هستند . 

 

4-   محرمعلی با دختر اسد کاشی ( از محله روبروی مسجد جامع کمیجان ) ازدواج و ثمره اش پسرش محمود و دخترانش توران ، بهجت ، فاطمه ، مریم  که ساکن به غیر از توران همگی ساکن اراک هستند .

 

ب – احمد رحیمی با دختر حسن چراغعلی در کمیجان ازدواج نموده و ثمره اش دو دختر بنامهای صفیه و قمر میباشند .

 

  • صفیه با علامعلی چهارباغی ( مقتدری) ازدواج و صاحب 2 پسر و 5 دختر میشوند .

     

  • قمر با پسر عمویش سعدی ازدواج ناموفقی داشته که سه ماه بعد از ازدواجش می میرد  .

     

پس از آن احمد رحیمی با شهربانو دختر حبیب الله ملا از محله کهنه قلعه کمیجان ازدواج میکند که ثمره اش پسری بنام سیف الله و 2 دختر بنامهای مریم و پوران میباشند .

 

1-   حاج  سیف الله رحیمی  با ------- دختر مسیب کربلایی حسن قلعه ای ازدواج نموده و ثمره اش 2 پسر بنام های سعید و حمیدرضا و 5 دختر بنامهای ناهید ، فریده ، فرخنده ، فاطمه و سارا میباشد که همگی ساکن تهران هستند .

 

2-     مریم با پسر عبدالله ، حمزه علی رحیمی فرد وصلت نموده و ثمره اش 2 پسر و یک دختر ساکن تهران . 

 

3-     پوران با مردی بنام جعفر مرادی از قصبه شهریار ازدواج و ثمره اش 2 پسر و 3 دختر میباشند که همگی ساکن شهریار هستند . 

 

 

دوم – داراخان که در زمان انتخاب نام فامیل ، نام جعفری را برگزیدند . و از وی یک پسر بنام کریم و دختری بنام سجاده بوجود می آید .

 

1-   کریم  با زنی بنام صفیه ازدواج و ثمره اش 3 پسر و 3 دختر است . شوذب که دختری بنام کبری از شهریار ازدواج و سه پسر بنامهای محمد ، مجید و حسین هرسه ساکن تهران دارند . دخترش محترم با شخصی بنام حاج نیتی از فتح آباد ازدواج نموده و فرزند ندارند . احترام با پسر کاظم تکیه ای ازدواج نموده و در تکیه ساکن میشود و گلچهره با آقا رضا از حسین آباد شراء ازدواج و ساکن تهران میباشد .

 

2-     سجاده

 

سوم – محمد که در انتخاب فامیل نام خانوادگی جعفری را بر میگزیند .

 

محمد جعفری دارای 2 پسر بنامهای کاظم و قاسم است . از قاسم پسری بنام ابوالحسن و دختری بنام مریم بدنیا می آید که با شیخ اکبر رشیدی ازدواج کرد . از کاظم با دختری بنام سلطان وصلت نموده و ثمره اش 3 پسر بنامهای عبدالحسین ، اکبر و علی و دخترانی بنامهای منور ، گوهر ،‌خوشقدم و خانم بالا میباشند .

 

1-   عبدالحسین با بتول دختر حسین آقا ازدواج نموده و البته بعد از مرگ بتول ، او با زن دیگری از سمقاور ازدواج کرده و ثمره دو ازدواج 9پسر و 6 دختر میباشد که همگی در کرج ساکن هستند .

 

2-     اکبر با دختری بنام ایران دختر نعمت الله قلعه ای ازدواج کرد

 

3-     علی با دختر عیسی خان بهادری ازدواج و 5 پسر و سه دختر دارند .

 

4-     دخترش منور با سلطانعلی پسر کاظم تکیه ای ازدواج و ساکن تکیه شد و بقیه دختران ساکن کمیجان

 

چهارم – خدامراد که زمان ثبت نام فامیلی ، نام کمیجانی بزچلوئی را برگزید . و دارای یک پسر بنام علی است و پسرانی بنامهای موسی و محمد و هاجر میباشد .  موسی دارای سه پسر بنامهای غلامحسین ، محمد حسین ، محمد حسن و 2 دختر بنامهای بتول و مهین میباشند .

 

1-   غلامحسین ابتدا با دختر عبدالله کمیجانی ازدواج و پس از جدایی از او با دختری از اهالی اردبیل ازدواج و ثمره اش سه پسر و سه دختر است که بجز یک دختر ساکن شمال ، همگی در تهران زندگی میکنند .

 

2-   محمدحسین با دختری از انار ازدواج و ثمره اش یک پسر و 2 دختر که یکی از دختران ساکن کانادا میباشد .بقیه فرزندان محمد حسین ساکن تهران هستند .

 

3-     محمد حسن با دختر عموی خودش ازدواج کرده که ثمره اش سه پسر و 6 دختر همگی ساکن کمیجان 

 

4-   بتول با حسین آقا ضیغمی ازدواج که ثمره اش 3 دختر و 3 پسر بوده و بعد از فوت بتول ، دختر دیگرش مهین نیز به ازدواج حسین آقا ضیغمی در آمده و نتیجه اش سه پسر و 4 دختر میباشد که 2 دختر در اراک و بقیه همگی ساکن تهران هستند .

 

پنجم – علیرضا که وی نیز مانند برادرش نام خانوادگی کمیجانی بزچلوئی را انتخاب میکند .و دارای 2 پسر بنامهای عبدالله که با دختری بنام زرین تاج از امینی های کمیجان ازدواج و نتیجه اش 5 پسر بنامهای رمض حمزه علی ، سلیمان ، توکل و امان الله و 2 دختر بنامهای طوبی و خانم آقا میباشد .

 

1-   رمض که با دختری بنام ربابه ازدواج و سه پسر بنامهای غلام ، داوود و محمود و 7 دختر بنامهای مریم کبری ، صغری ، افسانه ، پروانه ، منصوره و اکرم که محمود ساکن تبریز و مریم ساکن اراک و مابقی ساکن تهران هستند .

 

2-   عباس با دختری بنام قمر فرزند سیف الله مهتر ازدواج و ثمره آن دو پسر بنامهای صفرعلی و عزت میباشد که فامیل این دو پسر کمالی میباشد .

 

 

 

Mohammad Komijani
 

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

صفحات دوستان


فرزندان كميجان

چؤگور

كميجان خبر

كميجان 1

چرگزي كميجان

عاقبت به خير

درباره نويسنده

شعر كميجان

هنر كميجان

حاج رضوان

دائرةالمعارف کميجانانساب كميجان

ايلهاي برچلو و بزچلو

تاريخ و جغرافياي كميجان

تعزيهخواني در كميجان

داداشعلی كلوانی

شهداي كميجان

عراقي - شاعر كميجان

فرهنگ و آداب كميجان

گؤللر و قوش دره

مشهدي تقي جاويد

نامداران كميجان

درباره نويسنده

1 كميجان

تصاوير کميجانKomijan2002

Komijan View

Komijan Home Pages


GeoCities

IranSeek

Ryze

WebSpawner

سايتهاي مرتبط با بورچاليروزنامه نويد آذربايجان

(بورچاليهاي (نقده

بورچاليهاي گرجستان

قالي بورچالو

موسيقي بورچالي


آمار بازديد


پرشين‌بلاگ