komijan family tree - شجره و انساب کمیجان

۱۳۸٦/٤/٩

اسرای گرجستان در قلعه

تعدادی از افرادی که از گرجستان اسیر شده و به کمیجان آورده شده و در آنجا مقیم شدند نیز شناخته شده اند که دو مورد قابل ذکر است :

فردی بنام منوچهر بیگ که از جنگهای گرجستان باسارت گرفته شده و در محله قلعه کمیجان ساکن میشود .

از ایشان پسری بنام کوخا و از کوخا فرزندی بنام معصوم بوجود میاید که او نیز تنها یک پسر بنام ابوالقاسم داشته و نام فامیلی خودشان را کمیجانی بزچلوئی انتخاب میکنند .

از ابوالقاسم سه پسر و یک دختر باقی میمانند بنام های قدرت الله که در اراک ساکن شده و داری 5 پسر بنامهای حسن و مسلم و عقیل و فرهاد و علی و دو دختر بنامهای فاطمه و اعظم که همگی ساکن اراک هستند .

صفی الله که در تهران ازدواج نموده و ثمره اش یک دختر بنام مریم است و در تهران زندگی میکند .

امان الله که با دختر حاج علی اکبرخان بهادری ازدواج نموده و نتیجه اش 4 پسر بنامهای سعید ، محمدرضا حسین و مهدی و 6 دختر بنامهای پری ، فاطمه ، زهرا ، معصومه ، کبری و طاهره که همگی ساکن کمیجان.

دخترش ربابه که با حاج محمدآقا پسر حاج صفر ازدواج و صاحب پسری بنام رضا میشود .

یکی دیگر از اسرای گرجستان شخصی بنام سهراب بوده است که ایشان فامیل بهرامی را انتخاب میکند و دارای یک پسر بنام یدالله خان بهرامی میباشد .

یدالله خان دارای دو پسر بنامهای غلامعلی و عزیزالله میباشد که غلامعلی در کمیجان و عزیزالله در تهران ساکن هستند .

 

Mohammad Komijani
 
۱۳۸٦/٤/٩

کربلائی حسن قلعه ای

انساب کربلائی حسن

این مرد از آشتیان به کمیجان مهاجرت نموده و رحل اقامت می افکند و در کمیجان صاحب دو پسر بنامهای یدالله بیک و مسیب بیک میشود .

1-   یدالله بگ (بالا یدالله ) با زنی بنام مریم ازدواج و ثمره اش دو پسر بنام  نبی الله و هدایت الله و 2 دختر بنامهای آسیه و خوشقدم میباشند و در زمان انتخاب نام خانوادگی کمیجانی را برمیگزینند .

- نبی الله با دختر شیخ علی افشاری عیسی آبادی ازدواج و دو پسر بنامهای مسلم و عقیل و دو دختر بنامهای معصومه و فاطمه را بوجود می آورند .

- مسلم جلای وطن نموده به دلیجان ساکن میشود و به مسلم ترکه معروف میشود و همانجا ازدواج و دارای 10 پسر و 2 دختر است که یک دختر در شیراز و بقیه همگی در همان دلیجان ساکن هستند . پسر بزرگ مسلم با دختر علی اکبرخان بهادری ازدواج میکند .

- عقیل – با دختر مسیب بگ ازدواج میکند و ثمره اش سه پسر بنامهای مهدی ساکن کرج ، قاسم ساکن تهران و هادی ساکن کمیجان میباشد و 4 دختر بنامهای زهرا کبری خدیجه و حمیده که همگی مقیم کمیجان هستند .

- معصومه دختر نبی الله با پسر قدرت افشار عیسی آبادی ازدواج میکند .

- فاطمه با پسر شیخ ولی کمیجانی وصلت نموده و در قرچک ورامین زندگی میکند .

- هدایت الله با دختر عباسقلی بنام زرین طلا ازدواج کرد که ثمره اش 5 پسر بنامهای حاج نصرت الله با نام فامیلی مهدوی نیا ساکن قم و بقیه فرزندان و خود هدایت الله هم تغییر فامیل داده اند . علیجان در تهران و دلاور در تهران و عباس و حمید نیز ساکن کمیجان هستند . یک دختر هدایت الله نیز با مهدی پسر نادعلی آقاخانی ازدواج کرده و دو پسر و یک دختر دارند که یکی از پسران در کمیجان و مابقی ساکن تهرانند .

 

Mohammad Komijani
 
۱۳۸٦/٤/٩

رحیمی ها و جعفری های قلعه

انساب رحیمی ها و جعفری های محله قلعه کمیجان

حاج  سیف الله رحیمی یکی از دوستان بنده است که پس از اطلاع

از کارهای تحقیقاتی بنده ، با کمال لطف و بزرگواری ، زحمت

نگارش چند صفحه مطلب در مورد خانواده های رحیمی و جعفری

ساکن قلعه کمیجان را بعهده گرفتند و پس از تهیه آن ، جهت ارائه

در اختیار بنده گذاشتند . ممکن است این نوشته در قسمت هایی

ناقص باشد از سایر خوانندگان انتظار دارم که با دادن اطلاعات

تکمیلی آنرا کاملتر نمایند .

با سپاس فراوان از جناب آقای رحیمی .

سالها قبل که شاید به 4 یا 5 نسل قبل باز میگردد ، مردی از اهالی روستای کوهلی ساوه بنام محمد صفی به کمیجان مهاجرت میکند و در محله قلعه ساکن میشود .

او تعدادی فرزند داشت که بجز جعفرعلی از سرنوشت دیگر فرزندانش اطلاعی نداریم .

جعفرعلی تعدادی پسر بنام های داراخان ، خدامراد ، علیرضا ، محمدرحیم بگ جد رحیمی ها و محمد داشته که جد جعفری هاست ، و فرزندانش کاظم و قاسم بوده اند.

داراخان فرزندش کریم معروف به کریم چلاق را می شناسم که سه فرزند شوذب و حسن و عابس از او هستند.

اول - از محمد رحیم بگ دو پسر بنامهای حسین و احمد و دو دختر بنام های رقیه و زینب بوجود می آیند .

الف – حسین رحیمی با هاجر دخترعمویش علیمراد ازدواج میکند و ثمره آن سه پسر بنام های سعدی ، رمضانعلی ، قربانعلی و یک دختر بنام قمر میباشد ، حسین پس از فوت همسر اولش با زنی بنام ام کلثوم ازدواج و پسری بنام محرمعلی از وی صاحب میشود .

1-   سعدی رحیمی با زنی بنام فاطمه از فامرین وصلت نموده و یک پسر بنام یوسف و 2 دختر بنامهای زلیخا و هاجر دارد که در آلمان زندگی میکند . یوسف در تهران و زلیخا در شهریار ساکن است .

2-   رمضانعلی با زنی بنام صغری ازدواج کرده ( دختر کربلائی غلامعلی که زمین گورستان کمیجان را وقف نموده است ) و پسری بنام محمد ساکن تهران و دخترانش بنامهای کبری و زهرا ساکن کمیجان و لیلا ساکن تهران است . بعد از فوت صغری ، رمضانعلی با زن دیگری بنام مهین از خسروبگ ازدواج میکند و ثمره اش پسران حبیب ، جواد و...... ساکن کمیجان و دخترش صغری ساکن تهران . 

3-   قربانعلی با زنی بنام گوهر از آقازیارت ازدواج و ثمره اش 4 پسر بنامهای الیاس ، اکبر ،‌اصغر و عباس که همگی ساکن تهران بوده و اصغر اخیراٌ به پاکدشت مهاجرت نموده است و دخترانش ماه منیر ، اعظم ساکن تهران و منیژه که ساکن قم هستند . 

4-   محرمعلی با دختر اسد کاشی ( از محله روبروی مسجد جامع کمیجان ) ازدواج و ثمره اش پسرش محمود و دخترانش توران ، بهجت ، فاطمه ، مریم  که ساکن به غیر از توران همگی ساکن اراک هستند .

ب – احمد رحیمی با دختر حسن چراغعلی در کمیجان ازدواج نموده و ثمره اش دو دختر بنامهای صفیه و قمر میباشند .

  • صفیه با علامعلی چهارباغی ( مقتدری) ازدواج و صاحب 2 پسر و 5 دختر میشوند .

  • قمر با پسر عمویش سعدی ازدواج ناموفقی داشته که سه ماه بعد از ازدواجش می میرد  .

پس از آن احمد رحیمی با شهربانو دختر حبیب الله ملا از محله کهنه قلعه کمیجان ازدواج میکند که ثمره اش پسری بنام سیف الله و 2 دختر بنامهای مریم و پوران میباشند .

1-   حاج  سیف الله رحیمی  با ------- دختر مسیب کربلایی حسن قلعه ای ازدواج نموده و ثمره اش 2 پسر بنام های سعید و حمیدرضا و 5 دختر بنامهای ناهید ، فریده ، فرخنده ، فاطمه و سارا میباشد که همگی ساکن تهران هستند .

2-     مریم با پسر عبدالله ، حمزه علی رحیمی فرد وصلت نموده و ثمره اش 2 پسر و یک دختر ساکن تهران . 

3-     پوران با مردی بنام جعفر مرادی از قصبه شهریار ازدواج و ثمره اش 2 پسر و 3 دختر میباشند که همگی ساکن شهریار هستند . 

دوم – داراخان که در زمان انتخاب نام فامیل ، نام جعفری را برگزیدند . و از وی یک پسر بنام کریم و دختری بنام سجاده بوجود می آید .

1-   کریم  با زنی بنام صفیه ازدواج و ثمره اش 3 پسر و 3 دختر است . شوذب که دختری بنام کبری از شهریار ازدواج و سه پسر بنامهای محمد ، مجید و حسین هرسه ساکن تهران دارند . دخترش محترم با شخصی بنام حاج نیتی از فتح آباد ازدواج نموده و فرزند ندارند . احترام با پسر کاظم تکیه ای ازدواج نموده و در تکیه ساکن میشود و گلچهره با آقا رضا از حسین آباد شراء ازدواج و ساکن تهران میباشد .

2-     سجاده

سوم – محمد که در انتخاب فامیل نام خانوادگی جعفری را بر میگزیند .

محمد جعفری دارای 2 پسر بنامهای کاظم و قاسم است . از قاسم پسری بنام ابوالحسن و دختری بنام مریم بدنیا می آید که با شیخ اکبر رشیدی ازدواج کرد . از کاظم با دختری بنام سلطان وصلت نموده و ثمره اش 3 پسر بنامهای عبدالحسین ، اکبر و علی و دخترانی بنامهای منور ، گوهر ،‌خوشقدم و خانم بالا میباشند .

1-   عبدالحسین با بتول دختر حسین آقا ازدواج نموده و البته بعد از مرگ بتول ، او با زن دیگری از سمقاور ازدواج کرده و ثمره دو ازدواج 9پسر و 6 دختر میباشد که همگی در کرج ساکن هستند .

2-     اکبر با دختری بنام ایران دختر نعمت الله قلعه ای ازدواج کرد

3-     علی با دختر عیسی خان بهادری ازدواج و 5 پسر و سه دختر دارند .

4-     دخترش منور با سلطانعلی پسر کاظم تکیه ای ازدواج و ساکن تکیه شد و بقیه دختران ساکن کمیجان

چهارم – خدامراد که زمان ثبت نام فامیلی ، نام کمیجانی بزچلوئی را برگزید . و دارای یک پسر بنام علی است و پسرانی بنامهای موسی و محمد و هاجر میباشد .  موسی دارای سه پسر بنامهای غلامحسین ، محمد حسین ، محمد حسن و 2 دختر بنامهای بتول و مهین میباشند .

1-   غلامحسین ابتدا با دختر عبدالله کمیجانی ازدواج و پس از جدایی از او با دختری از اهالی اردبیل ازدواج و ثمره اش سه پسر و سه دختر است که بجز یک دختر ساکن شمال ، همگی در تهران زندگی میکنند .

2-   محمدحسین با دختری از انار ازدواج و ثمره اش یک پسر و 2 دختر که یکی از دختران ساکن کانادا میباشد .بقیه فرزندان محمد حسین ساکن تهران هستند .

3-     محمد حسن با دختر عموی خودش ازدواج کرده که ثمره اش سه پسر و 6 دختر همگی ساکن کمیجان 

4-   بتول با حسین آقا ضیغمی ازدواج که ثمره اش 3 دختر و 3 پسر بوده و بعد از فوت بتول ، دختر دیگرش مهین نیز به ازدواج حسین آقا ضیغمی در آمده و نتیجه اش سه پسر و 4 دختر میباشد که 2 دختر در اراک و بقیه همگی ساکن تهران هستند .

پنجم – علیرضا که وی نیز مانند برادرش نام خانوادگی کمیجانی بزچلوئی را انتخاب میکند .و دارای 2 پسر بنامهای عبدالله که با دختری بنام زرین تاج از امینی های کمیجان ازدواج و نتیجه اش 5 پسر بنامهای رمض حمزه علی ، سلیمان ، توکل و امان الله و 2 دختر بنامهای طوبی و خانم آقا میباشد .

1-   رمض که با دختری بنام ربابه ازدواج و سه پسر بنامهای غلام ، داوود و محمود و 7 دختر بنامهای مریم کبری ، صغری ، افسانه ، پروانه ، منصوره و اکرم که محمود ساکن تبریز و مریم ساکن اراک و مابقی ساکن تهران هستند .

2-   عباس با دختری بنام قمر فرزند سیف الله مهتر ازدواج و ثمره آن دو پسر بنامهای صفرعلی و عزت میباشد که فامیل این دو پسر کمالی میباشد .

 

 

 

Mohammad Komijani
 

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

صفحات دوستان


فرزندان كميجان

چؤگور

كميجان خبر

كميجان 1

چرگزي كميجان

عاقبت به خير

درباره نويسنده

شعر كميجان

هنر كميجان

حاج رضوان

دائرةالمعارف کميجانانساب كميجان

ايلهاي برچلو و بزچلو

تاريخ و جغرافياي كميجان

تعزيهخواني در كميجان

داداشعلی كلوانی

شهداي كميجان

عراقي - شاعر كميجان

فرهنگ و آداب كميجان

گؤللر و قوش دره

مشهدي تقي جاويد

نامداران كميجان

درباره نويسنده

1 كميجان

تصاوير کميجانKomijan2002

Komijan View

Komijan Home Pages


GeoCities

IranSeek

Ryze

WebSpawner

سايتهاي مرتبط با بورچاليروزنامه نويد آذربايجان

(بورچاليهاي (نقده

بورچاليهاي گرجستان

قالي بورچالو

موسيقي بورچالي


آمار بازديد


پرشين‌بلاگ